| Intended use | LKW |
| Application | Truck ; Agro ; Construction |
| Battery capacity | 225.0 Ah |
| Battery CCA | 1150.0 A |
| Battery manufacturer | 4MAX |
| Battery type | Starting |
| Battery layout | L+ |
| Battery model | SHD |
| Length | 513.0 mm |
| Width | 276.0 mm |
| Height | 241.0 mm |
| Terminal posts | Standard terminal |
| Battery weight | 52.0 kg |
| Battery bottom rail | B00 – no fitting flange |
| EAN code | 5900427144675 |
| Rated voltage | 12.0 V |
| Weight | 52.00kg |
| Recommended quantity | 2 |
Marine Audio, Starter/Engine
4MAX Battery 12V 225Ah/1150A SHD (L+ Standard terminal)
252,63 €
& Free Shipping for orders over €300 — max total weight 3 kg.Availability: In stock (can be backordered)
| Weight | 41,6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 51,3 × 22,3 × 22,3 cm |
| VENDOR |














